Elaine Thompson-Herah jest najszybszą kobietą na świecie na igrzyskach w Tokio

Elaine Thompson-Herah z reprezentacji Jamajki przekroczyła linię mety, aby zdobyć złoty medal w finale biegu na 100 metrów kobiet podczas sobotnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Michael Steele/Getty Images Ukryj podpis

Przełącz podpis

Michael Steele / Getty Images

Elaine Thompson-Herah z Jamajki jest oficjalnie najszybszą kobietą na świecie — ponownie-po wygraniu 100 metrów na igrzyskach w Tokio w rekordowym czasie Olimpijskim. Była złotą medalistką tej imprezy.

„wiedziałam, że mam to w sobie, ale oczywiście miałam wzloty i upadki z urazami” – powiedziała w sobotę, odnosząc się do uporczywej dolegliwości w 2018 i 2019 roku. „Przez cały ten czas zachowywałem wiarę. To niesamowite.”

to był zamach na Jamajkę, gdzie Shelly-Ann Fraser-Pryce zdobyła srebro, a Shericka Jackson brąz.

Fraser-Pryce, która wygrała zawody na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie, wystąpiła w zawodach starając się zostać pierwszą kobietą, która zdobyła trzy złote medale na tym dystansie.

34-latka uzyskała najszybszy czas w biegach, aby zakwalifikować się do finału, z czasem szybszym niż w wyścigach o złoty medal.

ale Thompson-Herah przejął kontrolę nad ostatnim wyścigiem zaraz po blokach i prosto do mety. Na koniec krzyczała z radości i skakała w górę iw dół, zanim upadła na torze.

” nie mogłem znaleźć słów. Krzyczałam tak głośno, bo byłam taka szczęśliwa-powiedziała.

około minuty po zakończeniu wyścigu pozostali jamajscy medaliści podeszli do niej i szybko poklepali ją po plecach.

oprócz Thompsona-Herah i Frasera-Pryce, tylko dwie inne kobiety zdobyły dwa złote w tej imprezie-Wyomia Tyus, która rywalizowała w USA w latach 60. i Gail Devers, amerykańska lekkoatletka, która zdobyła swoje złoto w latach 90.

amerykańska biegaczka Teahna Daniels, 24 lata, osiągnęła najlepszy czas, aby dostać się do wyścigu. Zajęła siódme miejsce.

na 100 metrze zaginęła jedna osoba.

amerykański sportowiec, który miał najszybszy czas na Igrzyskach Olimpijskich w USA, nie startuje na Igrzyskach. Wschodząca gwiazda Sha ’ Carri Richardson testowała pozytywnie na THC, psychoaktywny składnik marihuany, i stanęła w obliczu 30-dniowego zawieszenia, które zaprzepaściło jej nadzieje na start w tym wyścigu.

zawieszenie Richardson było kontrowersyjne, ponieważ marihuana jest legalna w wielu stanach, w tym w tym, w którym ją używała, ale jest zakazana przez Światową Agencję Antydopingową.