Elaine Thompson-Herah koronázzák a leggyorsabb nő a világon a Tokiói játékok

Elaine Thompson-Herah Jamaica csapat átlépi a célvonalat, hogy megnyerje az aranyérmet a női 100 méteres döntőben a tokiói olimpiai játékokon szombaton. Michael Steele / Getty Images képaláírás elrejtése

képaláírás váltása

Michael Steele / Getty Images

A Jamaicai Elaine Thompson-Herah hivatalosan is a világ leggyorsabb nője – ismét -, miután Olimpiai rekordidő alatt megnyerte a 100 métert a Tokiói játékokon. Ő volt a címvédő aranyérmes ebben az eseményben.

“tudtam, hogy bennem van, de nyilvánvalóan voltak hullámvölgyeim sérülésekkel” – mondta szombaton, utalva a tartós betegségre 2018-ban és 2019-ben. “Egész idő alatt megtartottam a hitet. Ez elképesztő.”

Jamaica számára söprés volt, Shelly-Ann Fraser-Pryce ezüstöt, Shericka Jackson pedig bronzot szerzett.

Fraser-Pryce, aki megnyerte a versenyt a pekingi és londoni olimpián, az első nő lett, aki három aranyérmet nyert ezen a távolságon.

a 34 éves férfi az előfutamok leggyorsabb idejét teljesítette, hogy kvalifikálja magát a döntőbe, az idő gyorsabb volt, mint az aranyérmes versenyei.

de Thompson-Herah vette át az irányítást az utolsó futam jobb le a blokkokat, és egyenesen a célvonalon. A végén örömében sikoltott, fel-le ugrott, mielőtt összeesett a pályán.

“nem találtam a szavakat. Olyan hangosan sikítottam, mert olyan boldog voltam, ” azt mondta.

körülbelül egy perccel a verseny befejezése után a többi Jamaicai érmes odajött, és gyorsan megveregette a hátát.

Thompson-Herah és Fraser-Pryce mellett csak két másik nő nyert két aranyat ezen a versenyen — Wyomia Tyus, aki az 1960-as években versenyzett az Egyesült Államokban, és Gail Devers, egy amerikai sportoló, aki az 1990-es években nyerte meg aranyait.

a 24 éves amerikai futó, Teahna Daniels személyes legjobb időt futott a versenyre. Hetedik lett.

egy személy hiányzott a 100 méterről.

az amerikai sportoló, aki a leggyorsabb időt töltötte az amerikai olimpiai próbákon, nem versenyez a játékokon. Az emelkedő csillag, Sha ‘ Carri Richardson pozitívnak bizonyult a THC-re, a marihuána pszichoaktív összetevőjére, és egy 30 napos felfüggesztéssel szembesült, ami meghiúsította reményeit, hogy futtassa ezt a versenyt.

Richardson felfüggesztése ellentmondásos volt, mert a marihuána sok államban legális, beleértve azt is, ahol használta, de a Doppingellenes Világügynökség betiltotta.