Wayne Taylor Racing nyeri a harmadik egymást követő Rolex 24 Daytona

DAYTONA BEACH, Fla. – Wayne Taylor Racing nyerte a harmadik egymást követő Rolex 24 Daytona, árukapcsolás a rekordot Chip Ganassi Racing, a fő kihívója a győzelem vasárnap.

Filipe Albuquerque a WTR 10.számú Acuráját hozta kockás zászlóra Kamui Kobayashi előtt a 48. számú Ally Cadillacben, őt követte Harry Tincknell az 55. számú Mazda-ban és Juan Pablo Montoya a Meyer Shank Racing 60. számú Acurájában.

ez volt a negyedik Rolex 24 győzelem öt év alatt, és összességében az ötödik a Wayne Taylor Racing számára, amely egy félénk Ganassi hat összesített győzelmével. Ganassi volt az első csapat, amely háromszor nyert egymás után 2006-08. Ez volt Acura első Rolex 24 győzelme is.

a csapat tulajdonosa, Wayne Taylor, akinek a fia, Ricky a csapat tagja, és akinek a kisebbik fia, Jordan nyert a GTLM-ben, azt mondta, hogy “valószínűleg az egyik legjobb napom volt.

“Jordan nyert, Ricky nyert, a csapatom nyert” – mondta Wayne Taylor csapattulajdonos. “Olyan, mint (expletív) félelmetes.”

miután komoly kihívást szereltek Albuquerque-re a győzelemért az utolsó etapban, Renger van der Zande az ötödik helyen végzett a 01-es számú Ganassi Cadillac-ben, mivel a jobb hátsó gumiabroncs kifújt, 8 perc van hátra, az autó második gumiabroncs-meghibásodása az elmúlt három órában a 3,56 mérföldes útpályán.

Albuquerque vezetését kevesebb mint 10 másodpercre zárták dühös töltéssel, 15 perc maradt van der Zande, aki megnyerte az elmúlt két Rolex 24-et Wayne Taylor Racing de a 2021-es szezon után kirúgták, amikor a csapat Cadillac-ról Acura-ra váltott.

“szinte láttam a szemét a tükrömön” – mondta Albuquerque az NBC Sports Marty Snidernek. “Annyira éhes volt erre, különösen az egész történet elhagyva Wayne Taylort, egy másik csapathoz ment. Kezdetben gyors volt, de az egyik dolog az, hogy elkapja, a másik az, hogy átadja.

“nagyon keményen nyomult. Szerencsém volt, hogy defektet kaptak. Nagyon keményen nyomult a buszmegállóban. Gratulálok Chip Ganassinak, Rengernek és mindenkinek. Szerintem pokoli jó műsor volt. Valószínűleg életem legnehezebb versenye.”

a portugál származású Albuquerque átvette a kormányt, körülbelül 90 perc maradt Ricky Taylortól. Az Indianapolis 500 győztesei Helio Castroneves és Alexander Rossi voltak a csapat másik pilótái.

Taylor, Castroneves és Rossi az elmúlt három szezonban a Team Penske Acura csapatában szerepeltek (amely 2020 után zárta a csapatot), így Albuquerque újonc lett, aki jól mentette fel magát.

“ő egy szupersztár” – mondta Taylor Albuquerque-ről. “Mindig is tudtuk, hogy Alex, Helio és én is őt akartuk az autónkban. A világ összes nyomása rajta volt, és úgy viselte, mint egy bajnok. Szeretetet kell küldened a Chip Ganassi srácoknak. Egész nap nagyszerű munkát végeztek, és a végén ezt a szerencsétlenséget nem érdemelték meg.”

Kobayahsi, aki a hétszeres NASCAR bajnok Jimmie Johnsonnal állt össze, megpróbált a Rolex 24 történetének első pilótája lenni, aki az IMSA WeatherTech SportsCar bajnokság szezonnyitóján az első három rajtjában megszerezte a teljes címet.

ez volt a harmadik második helyezett a Rolex 24-Ben Johnson számára, aki szintén második lett 2005-ben és ’08-ban.

a verseny kutyaharctá fajult, két és fél óra volt hátra, amikor Scott Dixon jobb hátsó kereke meghibásodott a 6-os kanyarban (de szerencsésen elkerülte a sérüléseket). A sárga zászló féktelen újraindításra halmozta fel a mezőnyt, az első négy autó a zöld után öt körön belül még egy másodpercen belül futott.

az utolsó két órában az élre állt Albuquerque és van der Zande, akik Tincknell és Kobayashi üldözték egymást.

“valamikor megnyertük a versenyt, de sajnos ez nem a mi napunk volt” – mondta Dixon. “Csak büszke mindenkire.”

Rolex 24 debütálásában a kupasorozat bajnokának védelme Chase Elliott összesítésben a kilencedik helyen végzett (a DPI osztályban hatodik) a 31.számú csapat részeként, amely 22 kört veszített, miután törött sebességváltót szenvedett, körülbelül öt óra Hátralévő idővel.

Elliott rájött, hogy ezen a ponton végzett, miután két fordulatot vett az autóban, de a javítások elvégzése után visszatért. Örömmel fejezte be az erőset egy kiábrándító nyitó futam után szombat este.

“ezen a ponton nyilvánvalóan nem vagyunk versenyben, de úgy érzem, hogy a fejlődésem sokkal jobb volt, mint az első” – mondta Elliott az NBC Sports pit riporterének, Kelli Stavastnak. “Reggel 3 óra körül érkeztem vissza, és úgy érzem, sokat fejlődtem. Semmilyen módon nem vagyok (a csapattársai) tempója, de sokkal közelebb vagyok ahhoz a ponthoz, ahol nem éreztem úgy, hogy hatalmas lyukba helyeztem volna magunkat, mint az első futamon.

“szóval nagyon értékelem, hogy ezek a srácok megengedték, hogy itt legyek. Jó móka volt. Ez aztán az esemény. Milyen csodálatos verseny ez. Megtiszteltetés a részese lenni. Remélem, hogy visszatérek, és alkalmazok néhány dolgot, amit megtanultam, és legközelebb többet tudok segíteni. Csak nagyon élveztem az időmet.”

Johnson is így tett – legalábbis addig, amíg a Hétszeres Kupasorozat bajnokának végig kellett néznie csapata küzdelmét. Miután elkezdte a versenyt a 48-as számban, Johnson azt mondta, hogy jól teljesített az éjszaka közepén, amikor vezette és irányította a tempót. Széles körben mosolygott, amikor leült az NBC Sports elemzőivel, Steve Letarte-val és Kyle Petty-vel, alig 90 perc maradt a versenyen, de azt mondta, hogy “gyomra csomóban van”, figyelve a befejezést.

“rengeteg ideg van ezzel a mosollyal” – mondta Johnson, aki egy évtizede kezdte az első Rolex 24-et. “Ahogy beszéltünk, ez a DPi kategória annyira halmozott fentről lefelé. Amikor 10 évvel ezelőtt futottam ezen a versenyen, egy NASCAR-os srác végig tudta csinálni, és nem adta fel túl sokat, és ez rendben volt. Ami most szükséges, és az erőfeszítés, amit ezek a srácok tesznek, és hogy milyen jók ezek a srácok, annyira lenyűgöző. Nagyon jól éreztem magam. Volt néhány jó szerepem, és volt egy rossz szerepem is.

“elérkeztem ahhoz a ponthoz az életben, amikor megkaptam ezeket a lehetőségeket, amelyeket megteremthetek, és a vezetési szenvedélyem, a szenvedélyem, hogy különböző sorozatokat, különböző autókat, különböző pályákat tapasztaljak meg, magasabb, mint valaha. Nehéz volt meghozni a döntést, hogy kiszállok a NASCAR-ból, de az ilyen élmények miatti izgalom sokat elárult, és most a legtöbbet hozom ki belőle, és nagyon élvezem.”

Johnson megígérte, hogy visszatér a Rolex 24-hez is. “Mindent letettünk az asztalra, és csak túlteljesítettük azt a 10 autót” – mondta.

egyéb osztálygyőztesek:

—LMP2: az Era Motorsport 18.száma

—GTLM: a 3. C8.R Corvette Racing (amely Dale Earnhardt és Dale Earnhardt Jr. 20 éves évfordulóján nyert ugyanazon autóval a Rolex 24-ben). A postrace nyilatkozatában a Corvette bejelentette, hogy a győztes sofőr Antonio Garcia pozitívnak bizonyult a COVID-19 szempontjából, miután közel nyolc órán át vezetett az eseményen.

– LMP3: a 74-es Riley Motorsports, amely magában foglalja az IndyCar veteránjait, Spencer Pigotot és Oliver Askew-t