Supercross 2021: výsledky a pořadí bodů po 16. kole v Salt Lake City

Marvin Musquin těsně odložil spoluhráče Coopera Webba, aby vyhrál 16. kolo sezóny Monster Energy Supercross 2021, aby dosáhl nejlepších výsledků na stadionu Rice-Eccles v Salt Lake City v Utahu. Toto je Musquinovo první umístění na stupních vítězů za posledních šest závodů a jeho první vítězství za dva roky.

na začátku závodu Musquin vyvíjel tlak na tehdejšího vůdce Kena Roczena,který se snažil snížit bodový náskok webba a udělat realističtější bitvu z finále sezóny příští týden v 17. kole. Když Roczen padl druhý týden po sobě, předal vedení Musquinovi a dovolil jezdcům KTM Musquinovi a Webbovi dokončit první a druhý závod.

Webb by raději vyhrál-nebo přinejmenším, viz Roczen ustoupit o dalších pár pozic – aby zabalil šampionát – ale nyní vše, co realisticky potřebuje, je Bezpečný závod příští týden, aby získal svůj druhý titul Supercross. Webb vyhrál mistrovství 2019 a loni skončil druhý za Eli Tomacem.

Malcolm Stewart udržoval tlak na Webba až do Roczenovy havárie a poté padl více než 10 sekund za bitvou o vedení. Běžel třetí, když dáma mávala pro své první stupně vítězů v kariéře.

výsledky: Klikněte zde pro 450 výsledky; Klikněte zde 250 výsledky

Dylan Ferrandis skončil čtvrtý. To byl jeho nejlepší konec od přechodu pod dámu druhý na začátku sezóny v Houstonu 2.

Chase Sexton zaokrouhlil první pětku na svou čtvrtou pětku v posledních šesti závodech. V prvních dvou kolech pobytu v Atlantě skončil na stupních vítězů.

po svém pádu skončil Roczen šestý. S 22bodovým deficitem potřebuje Webbovi něco stát, aby měl šanci stát se čtvrtým novým šampionem v tolika sezónách.

Jason Anderson v sedmém, Aaron Plessinger v osmém, Dean Wilson v devátém a Tomac zaokrouhlil top 10.

s 50-bodovým deficitem na první, 10. místo finišer Tomac byl vyřazen z boje o mistrovství 2021 450.

Klikněte zde Pro kolo 15 450 hlavní výsledky / 450 jezdeckých bodů / výrobce body

lov na titul ve třídě 250 East rychle změnil pleť v praxi.

Christian Craig měl v praxi těžký pád a kulhal z kurzu. Seřadil se na své teplo, ale nebyl schopen jej dokončit a odešel z akce se zraněným kotníkem.

po 10 týdnech volna, když soutěžilo 250 West division, se Východní jezdci vrátili na kurz a dva závody zůstaly podle plánu. Salt Lake City 1 bude jediný čas, kdy závodí pouze proti své divizi. Příští týden bude bitva mezi Východem a Západem, která může změnit bilanci bodů.

s Craigovým odchodem do důchodu to znamenalo, že bitva o titul by sestoupila mezi Jo Shimodou a Coltem Nicholsem.

Shimoda vstoupil do závodu 28 body v prodlení. Aby měl Šimoda matematickou šanci na vítězství v šampionátu, potřeboval na Nicholse vynahradit alespoň dva body.

Shimoda reagoval na tlak tím, že se brzy ujal vedení a držel ho, aby udržel své mistrovské naděje naživu.

ale Michael Mosiman a Jett Lawrence to neusnadnili.

Jett Lawrence poblahopřál Jo Shimodovi po jeho 250 vítězství (NBC Sports).

v závěrečných kolech Mosiman vyskočil široce a opustil kurz – vyvedl se ze sporu. Ale Lawrence zůstal pevně na Shimodově nárazníku a přiměl ho, aby vyhrál. Lawrence skončil o 1,15 sekundy za druhým a uzavřel mezeru na třetím místě v bodech s Craigovým odchodem do důchodu.

Nichols zachránil, co mohl, ale vstoupí příští týden do East / West Showdown, který se musí kvalifikovat z hlavního, aby získal titul.

Mosimanova chyba v závěrečných kolech znamenala, že nebyl schopen vyzvat k vítězství. Skončil čtvrtý a dovolil titulovému šampionátu mírně zpřísnit.

Thomas Do zaokrouhlil první pětku.

Klikněte zde pro 250 East Main results / 250 Rider Points

další: Rice-Eccles Stadium, Salt Lake City, Utah, 1. května.

body, výsledky po 1. kole v Houstonu: Justin Barcia, Christian Craig se brzy vedou

body, výsledky po 2. kole v Houstonu: Eli Tomac uzavírá mezeru, Jett Lawrence vyhrává svůj první

body, výsledky po 3. kole v Houstonu: Ken Roczen získává jednobodový náskok; Colt Nichols, Christian Craig sdílejí 250 lead

body, výsledky po 4. kole v INDIANAPOLIS: Ken Roczen vyhrává, aby rozšířil bodovou marži, Colt Nichols zdvojnásobí

body, výsledky po kole 5 v INDIANAPOLIS: Ken Roczen dělá to dva v řadě; Colt Nichols threepeats

body, výsledky po kole 6 v INDIANAPOLIS: Ken Roczen pokračuje v házení; Christian Craig zastaví Colt Nichols

body, výsledky po kole 7 v Orlandu: Cooper Webb získává druhé vítězství, protože Jett Lawrence také zdvojnásobuje

body, výsledky po kole 8 v Orlandu: Cooper Webb opět vyhrává, aby uzavřel mezeru na Ken Roczen

body, výsledky po 9. kole v Daytoně: Eli Tomac se vrací do sporu s pátým vítězstvím Daytona

body, výsledky po 10. kole v Arlingtonu: Bitva slov mezi Webbem a Roczenem končí Webbovým vítězstvím

body, výsledky po 11. kole v Arlingtonu: Cooper Webb dva za dva v Arlingtonu; Hunter Lawrence vyhrává prvních 250

body, výsledky po 12. kole v Arlingtonu: Cooper Webb získává druhé rezidenční zametání s dokonalým arlingtonským úsilím

body, výsledky po kole 13 v Atlantě: Eli Tomac přepíná na druhé vítězství na NASCAR infield course

body, výsledky po kole 14 v Atlantě: Ken Roczen ještě není hotový; Justin Cooper rozšiřuje 250 lead

body, výsledky po 15. kole v Atlantě: uchazeči o titul končí 1-2-3; Cooper Webb rozšiřuje výhodu