kdo včera vyhrál závod NASCAR? Kompletní výsledky z Dover race

vítěz nedělního závodu NASCAR Cup Series na Dover International Speedway vrátil historické číslo vozu zpět do vítězného pruhu.

Alex Bowman řídil Hendrick Motorsports No. 48 k vítězství v Drydene 400. Bowmanův předchůdce v autě Jimmie Johnson vyhrál rekordních 11 pohárových závodů na Monster Mile.

Bowmanova 48 nebyla nejlepší automobilová neděle; tato čest patřila ne. 5 Bowmanův spoluhráč Kyle Larson. Ale Bowman byl v čele pro pozdní restart po obrovské zastávce v boxech jeho posádky. Bowman vydělával na pozici trati a předběhl Larsona na šachovnicovou vlajku.

níže je více o Bowmanově nedělním vítězství plus kompletní výsledky závodu.

více: Sledujte NASCAR racing live s fuboTV (7denní zkušební verze zdarma)

kdo včera vyhrál závod NASCAR?

Alex Bowman vedl Hendrick Motorsports zametání prvních čtyř míst v Drydene 400. Druhým vítězstvím v sezoně porazil druhého Kyla Larsona o 2,017 sekundy.

posádce pit č. 48 …
… tenhle je pro tebe! @Alex_Bowman a @TeamHendrick si to udělat na @MonsterMile! 🏁 pic.twitter.com/wcsEqmRNY0

— NASCAR (@NASCAR), Může 16, 2021

Bowman je pit crew si zaslouží hodně úvěru pro vítězství. Během pozdního závodu se proměnil v nejrychlejší zastávku v boxech sezóny 2021 (12.1776 sekund, podle NASCAR). To pomohlo Bowmanovi dostat auto zpět na trať těsně před Larsonem pro restart. Bowman vyčistil Larsona při restartu a odjel pro vítězství.

„je správné dát 48 zpět do vítězného pruhu po tom, kolik závodů zde toto auto vyhrálo,“ řekl Bowman v rozhovoru postrace.

Larson vyhrál první dvě etapy a vedl 263 ze 400 kol závodu.

NASCAR výsledky z Doveru

Alex Bowman a Kyle Larson skončil 1-2 v Drydene 400. Další dva jezdci Hendrick Motorsports, Chase Elliott a William Byron, skončil třetí a čtvrtý, resp.

„mohu vám zaručit, že je to nejvíce nervózní, jaký jsem kdy byl v závodě,“ řekl majitel týmu Rick Hendrick Regan Smith z FS1 po závodě. „Skvělý den pro organizaci. A Alexi, gratuluju mu. To je známka toho, že kluci pracují společně a přinášejí na trať dobré věci.“

Hendrick Motorsports je třetí organizací v historii série NASCAR Cup, která dokončila 1-2-3-4 v jedné události a připojila se k Peter DePaolo Racing (Prosinec. 30, 1956, v Titusville; 7. Dubna 1957, v North Wilkesboro) a Roush Fenway Racing (Listopad. 20, 2005, na Homestead-Miami).

tým Penske Joey Logano dokončil první pětku.

NASCAR bude příští víkend závodit na nové trati pro sérii. Circuit of the Americas, kurz mimo Austin, Texas, bude hostit EchoPark Texas Grand Prix v neděli, Květen 23 (2: 30 pm ET; FS1, TSN, PRN, SiriusXM NASCAR Radio).