Je Londýn modrý? Chelsea vs Arsenal ve srovnání s posledních 10 let pro trofeje vyhrál jako dva kluby setkat v Premier League střet

propast mezi Chelsea a Arsenal nemůže být větší právě teď.

Blues mají Ligu mistrů a finále FA Cupu, na které se mohou těšit Tento měsíc, zatímco Gunners bojují o dokončení v horní polovině Premier League.

Arsenal měl sezónu zapomenout

Getty

mezitím Chelsea míří do FA Cupu a finále Ligy mistrů Tento měsíc

Getty

byla to sezóna zapomenout na Arsenal, který minulý týden vyřadil z Evropské ligy jejich bývalý manažer Unai Emery.

to znamená, že Arsenal je na cestě hrát sezónu bez evropského fotbalu poprvé za 25 let-celou cestu zpět, když byl Bruce Rioch manažerem.

Přijďte na začátek sezóny 2021/22, Chelsea by mohla být králi Evropy, zatímco Arsenal se chystá hrát ve druhém kole Ligového poháru.

za posledních 10 let Chelsea dokázala, že Londýn je modrý, pokud jde o vyhrané trofeje – stačí se na to podívat…

Chelsea získala dva tituly Premier League v posledních 10 letech

dva tituly Premier League, dvě trofeje Europa League, trofej Ligy mistrů, dva FA Poháry a jeden Ligový pohár sedí v Stamfordu Mostní skříně.

Arsenal ovládl FA Cup v té době, ačkoli, se čtyřmi triumfy v soutěžích pod Arsene Wenger (3) a Mikel Arteta (1).

ve skutečnosti, střelci měli Chelsea číslo v poslední době, alespoň pokud jde o head-to-head na hřišti.

Arteta muži vyhráli svůj 14. FA Cup tím, že porazil Blues 1-0 v loňském finále a dal tři góly kolem nich v Premier League na začátku této sezóny.

Arsenal porazil Chelsea vyhrát FA Cup v minulé sezóně

Getty

Gunners způsobil 3-1 porážku na Chelsea loni v prosinci v tom, co se ukázalo být posledními fázemi vlády Franka Lamparda.

bývalý záložník Blues byl vyhozen o čtyři zápasy později s Thomasem Tuchelem, který ho v lednu nahradil v horkém křesle Stamford Bridge.

od tuchelova příchodu však Chelsea přešla od síly k síle tím, že znovu získala své první čtyři místo a byla na pokraji výhry dvou trofejí.

Tuchel otočil Chelsea bohatství kolem, protože byl jmenován v lednu

AFP nebo licencí

Blues tvář Leicester ve finále FA Cupu v sobotu, který je živě na talkSPORT od 5.15 pm, před přijetím na Man City ve finále Ligy mistrů o dva týdny později.

ale předtím se Chelsea bude snažit utáhnout své sevření na prvním místě, když ve středu hostí Arsenal.

tlak roste na šéfa Arsenalu Artetu, který se bude snažit silně ukončit neuspokojivou sezónu.