London kék? Chelsea vs Arsenal képest az elmúlt 10 évben a trófeák nyert, mint a két klub találkozik a Premier League clash

a szakadék a Chelsea és az Arsenal nem lehet nagyobb most.

a Kékek Bajnokok Ligája és FA Kupa döntőt várnak ebben a hónapban, míg az Ágyúsok a Premier League első felében küzdenek.

Arsenal volt egy szezon elfelejteni

Getty

eközben a Chelsea egy FA-kupa és egy Bajnokok Ligája-döntő felé tart ebben a hónapban

Getty

ez egy olyan szezon volt, amelyet el kell felejteni az Arsenal számára, akiket korábbi menedzserük, Unai Emery a múlt héten kiütötte az Európa Ligából.

ez azt jelenti, hogy az Arsenal 25 év után először játszik európai futball nélküli szezont – egészen addig, amíg Bruce Rioch volt a menedzser.

a 2021/22-es szezon kezdetén a Chelsea Európa királyai lehetnek, míg az Arsenal a Ligakupa második fordulójában készül a játékra.

az elmúlt 10 évben a Chelsea bebizonyította, hogy London kék a megnyert trófeák szempontjából – csak nézd meg ezt…

Európa Liga: 2012/13, 2018/19

a Chelsea kilenc év alatt második Bajnokok Ligája trófeát akar nyerni ebben a hónapban

a Chelsea két Premier League címet nyert a múltban 10 évek

a Chelsea két Premier League címet nyert az elmúlt 10 évben

két Premier League címet, két Európa Liga trófeát, egy Bajnokok Ligája trófeát, két FA-Kupát és egy Ligakupát ül a Stamfordban Híd szekrények.

az Arsenal abban az időben uralta az FA-Kupát, négy győzelemmel Arsene Wenger (3) és Mikel Arteta (1) vezetésével.

valójában a Gunners volt a Chelsea száma az utóbbi időben, legalábbis a pályán fej-fej mellett.

Arteta emberei megnyerték a 14.FA-Kupát azzal, hogy a tavalyi döntőben 1-0-ra legyőzték a Blues-t, és három gólt szereztek a Premier League-ben a szezon elején.

az Arsenal legyőzte a Chelsea-t, hogy megnyerje az FA-Kupát az előző szezonban

Getty

az Arsenal legyőzte a Chelsea-t, hogy megnyerje az FA-Kupát az elmúlt szezonban

az Ágyúsok tavaly decemberben 3-1-es vereséget szenvedtek a Chelsea-től, ami Frank Lampard uralkodásának utolsó szakaszában kiderült.

a korábbi Blues középpályást négy meccsel később menesztették Thomas Tuchel helyére a Stamford Bridge forró ülés januárban.

Tuchel érkezése óta azonban a Chelsea egyre erősebbé vált azzal, hogy visszaszerezte a legjobb négy helyet, és két trófeát nyert.

Tuchel a januári kinevezése óta megfordította a Chelsea vagyonát

AFP vagy licencadók

a Blues a Leicesterrel néz szembe az FA-Kupa szombati döntőjében, amelyet a talkSPORT élőben közvetít 5.15-től, mielőtt két héttel később a Man City-t a Bajnokok Ligája döntőjében.

de ezt megelőzően a Chelsea meg fogja szorítani a tapadást a legjobb négy helyen, amikor szerdán az Arsenalot fogadják.

egyre nagyobb a nyomás az Arsenal főnökén, Artetán, aki arra törekszik, hogy határozottan befejezze a csalódást okozó szezont.