ki nyerte tegnap a NASCAR versenyt? Teljes eredmények a doveri versenyről

a vasárnapi NASCAR Cup Series verseny győztese a Dover International Speedway-n egy történelmi autószámot tett vissza a győzelmi sávba.

Alex Bowman vezette a Hendrick Motorsports 48.számú győzelmét a Drydene 400-ban. Bowman elődje az autóban, Jimmie Johnson, rekord 11 Kupaversenyt nyert a Monster Mile.

Bowman ‘ s 48 nem volt a legjobb autó vasárnap; ez a megtiszteltetés a No. 5 Bowman csapattársa Kyle Larson. De Bowman vezette a késői újraindítást, miután legénysége hatalmas boxkiállást hajtott végre. Bowman kihasználta a pálya helyzetét, és Larsont megelőzte a kockás zászlóig.

az alábbiakban többet Bowman győzelem vasárnap, valamint a teljes eredmény a verseny.

Továbbiak: nézze meg a NASCAR versenyét élőben a fuboTV-vel (7 napos ingyenes próbaverzió)

ki nyerte tegnap a NASCAR versenyt?

Alex Bowman vezette a Hendrick Motorsports söpörni az első négy helyen a Drydene 400. Megverte a második helyet Kyle Larson 2.017 másodperccel a szezon második győzelmében.

a 48-as gödör legénységének …
… ez a tiéd! @ Alex_Bowman és @TeamHendrick csináljátok meg a @MonsterMile – en! 🏁 pic.twitter.com/wcsEqmRNY0

— NASCAR (@NASCAR) Május 16, 2021

Bowman csapatában megérdemli, hogy sok a hitel, az nyer. A 2021-es szezon egyetlen leggyorsabb boxkiállásában fordult meg (a NASCAR szerint 12,1776 másodperc) késői verseny óvatosság alatt. Ez segített Bowmannek, hogy az autó visszatérjen a pályára Larson előtt az újraindításhoz. Bowman tisztázta Larsont az újraindításkor, és elhajtott a győzelemért.

“helyesnek érzem, hogy a 48-AST visszahelyezzük a győzelmi sávba, miután ez az autó hány versenyt nyert meg itt” – mondta Bowman egy postrace interjúban.

Larson megnyerte az első két szakaszt, és 263-at vezetett a verseny 400 köréből.

NASCAR eredmények Doverből

Alex Bowman és Kyle Larson 1-2-re végeztek a Drydene 400-on. A Hendrick Motorsports másik két versenyzője, Chase Elliott és William Byron a harmadik, illetve a negyedik helyen végzett.

“garantálhatom, hogy ez a legidegesebb, amit valaha versenyeztem” – mondta Rick Hendrick, a csapat tulajdonosa az FS1 Regan Smith-nek a verseny után. “Nagyszerű nap a szervezet számára. És Alex, gratulálok neki. Ez annak a jele, hogy a srácok együtt dolgoznak, és jó dolgokat hoznak a pályára.”

a Hendrick Motorsports a NASCAR Kupasorozat történetének harmadik szervezete, amely egyetlen versenyen 1-2-3-4-et ért el, csatlakozva Peter DePaolo Racing (December. 30, 1956, a Titusville; április 7, 1957, A North Wilkesboro) és Roush Fenway Racing (Nov. 20, 2005, a Homestead-Miami-ban).

a Penske csapat Joey Logano végzett az első öt helyen.

a NASCAR jövő hétvégén egy új pályán versenyez a sorozat számára. A Circuit of the Americas, egy tanfolyam kívül Austin, Texas, ad otthont a EchoPark Texas Grand Prix vasárnap, május 23 (2: 30 ET; FS1, TSN, PRN, SiriusXM NASCAR Rádió).