Jeff Gordon felfedi a NASCAR versenyt, amely megváltoztatta versenyzői karrierjét: ‘örökre megváltoztatta az életemet’

Jeff Gordon több mint két évtizedet töltött a NASCAR pályán, ahol sok emlékezetes pillanatot tapasztalt. Gordon mindent elért, minden idők egyik legnagyobb versenyzőjeként emelte magát a versenyzésbe. Ezt szem előtt tartva, meghatározta azt az egy versenyt, amely sztárságba sodorta.

Jeff Gordon híres NASCAR karrierje

Jeff Gordon karrier legfontosabb eseményei : A NASCAR legjobbjai

Gordon NASCAR karrierjét a Busch sorozat mielőtt megkapta a lehetőséget, hogy teljes munkaidős Kupasorozat-pilótaként versenyezzen Hendrick Motorsports.

25 éves futamot váltott ki, amely négy bajnokságot tartalmazott, miközben 93 Kupasorozat-győzelemmel minden idők harmadik helyén végzett. Sikere három Daytona 500 győzelmet és három Grand Slamet tartalmazott.

Gordon tartja minden idők rekordját 12 korlátozó-lemezes pályagyőzelemmel és kilenc közúti pályagyőzelemmel. Ő is egyedül áll 23 egyenes évszakkal, legalább egy pole pozícióval.

Gordon dominanciája a pályán elnyerte a NASCAR egyik legnagyobb versenyzőjének elismerését. Ez vezetett ahhoz, hogy bekerüljön az amerikai Motorsport Hírességek Csarnokába és a NASCAR Hírességek Csarnokába. Mielőtt karrierje nagy magasságokba lendült volna, egy versenyt körözött emelési pontként.

az 1994-es #Brickyard400 az a verseny, amely megváltoztatta @JeffGordonWeb életét. # TBT # NASCAR # RaceHub @TeamHendrick pic.twitter.com/0UEDKhIKp8

– róka: NASCAR (@NASCARONFOX) július 20, 2017

Gordon NASCAR versenyzői karrierje nem sokkal azután, hogy teljes munkaidős Kupasorozat-pilótára váltott, gyorsan sztárságra emelkedett.

a négyszeres bajnok észrevette ezt a váltást, miután csak második útja volt a victory lane-be. Gordon elmesélte ezt a pillanatot egy videóban NASCAR tovább Fox, meghatározva az 1994-es Brickyard 400-as győzelmet a Indianapolis Motor Speedway, az életét megváltoztató versenynek nevezve.

“az érzelmek elkezdtek süllyedni” – mondta Gordon az Alt driveren keresztül. “Csak áradás volt, amikor átléptem a start/célvonalat. Örökre megváltoztatta az életemet. Ki gondolta volna, hogy egy gyerek, aki Pittsboróban élt, mielőtt a NASCAR-ba ment, végül megszerzi a trófeát, és aznap a Victory Lane-be húz?”

Gordon uralta a versenyt, amely 93-at vezetett a 160 teljes körből, ami az Ernie Irvan elleni oda-vissza csatára szűkült. Ez utóbbi sajnos lapos bal első gumiabroncsot szenvedett, amely kivette a keverékből. Ezt követően Gordon irányította sorsát, visszatartva Brett Bodine-t, hogy biztosítsa a győzelmet.

a győzelem megszerzésén túl Gordon erősen vonzotta az eseményt, mivel Indianában nőtt fel. Az Indianapolis Motor Speedway szintén legendás pálya, amelyen sok pilóta versenyzett az évek során. Mindez nagy jelentőséget tulajdonított annak, hogy jól teljesítsen az alakuló Brickyard 400-on.

az 1994-es szezon után Gordon karrierje az egekbe szökött, amikor a következő négy szezonban három Kupasorozat bajnokságot nyert. Ezen a szakaszon egyetlen sikertelen címkísérlete során a második helyet szerezte meg a pontversenyben, miközben összesen 40 futamot nyert.

karrierje hatalmas magasságokba emelkedett, amelyeket örökre úgy fog érezni, hogy az emlékezetes 1994-es győzelem után kezdődött.

“hihetetlenül különleges és biztosan megváltoztatta az életemet utána” – mondta Gordon.

az élet örökre a NASCAR-hoz kötődik

Főbb jellemzők Jeff Gordon legendás karrierjéből

a nyugdíjba vonulás óta Gordon részvétele a NASCAR-ban állandó marad.

a 49 éves férfi az elmúlt néhány évet a NASCAR sugárzott standján töltötte a Foxon, amely versenyeket fed le. Interjúkészítőként is erős készségeket fejlesztett ki, ilyen szegmenseket vezetett a Fox és az Axalta World of Racing számára.

Gordon befolyása a NASCAR-ra túlmutat a pályán, mivel részesedéssel rendelkezik a Hendrick Motorsports 24.számú autójában. Azt is elvárják, hogy átvegye a vállalat irányítását, amint Rick Hendrick nyugdíjba vonul.

lehet, hogy Gordon már nem ül a volán mögött a pályán, de a sport pulzusa nem gyengült.

mint a Sportcasting a Facebook-on. Kövess minket a Twitteren @ sportscasting19.

kapcsolódó: Jeff Gordon elfogadta Rick Hendrick titkos ajánlatát, hogy elhagyja a Fordot